Kam ir nepieciešama Somijas darba drošības karte jeb zaļā karte?

Ja plāno doties uz Somiju, lai strādātu būvniecības nozarē, iepriekš pārliecinies, vai Tev ir Somijas darba drošības karte, jeb “zaļā karte”. Somu valodā kartes nosaukums ir työturvallisuuskortti.

Foto: https://www.tyoturvallisuuskortti.fi/

Kas ir Somijas darba drošības karte jeb zaļā karte?

Kā norāda nosaukums, tā ir zaļa karte, kas izsniegta Tev personīgi un uz kuras ir Tavs vārds. Karte apliecina, ka esi piedalījies darba drošības apmācībās saskaņā ar Somijā spēkā esošajām prasībām un zini, kā izvairīties no bīstamām situācijām un nelaimes gadījumiem darbā.

Tādējādi darba devējs var būt pārliecināts, ka visi darbinieki ir piedalījušies vienādās apmācībās par darba drošību. Tas ir īpaši svarīgi, ja kopā strādā cilvēki no dažādām valstīm.

Kā saņemt darba drošības karti un kas ir darba drošības kartes tests?

Lai saņemtu zaļo karti, jāpiedalās vienas dienas apmācības kursos par bīstamību darba vietā, arodveselību un darba drošību. Apmācību diena noslēdzas ar rakstisku zināšanu pārbaudi – visiem dalībniekiem jāizpilda darba drošības kartes tests ar vairākiem atbilžu variantiem.

Igaunijā darba drošības karšu apmācību nodrošina vairāki mācību uzņēmumi Tallinā, Tartu un Narvā. Daži no tiem piedāvā arī iespēju iziet apmācību tiešsaistē – šādā gadījumā vari iziet kursu sev piemērotā vietā.

Apmācības regulāri notiek gan igauņu, gan krievu valodā.

Kas apmaksā zaļo karti?

Tā kā darba drošības karte paliek darbinieka īpašumā gan esot darba attiecībās, gan arī pēc darba attiecību pārtraukšanas, darbinieks apmācības parasti apmaksā pats. Reģistrēts bezdarbnieks var piedalīties apmācībās ar Bezdarbnieku kases izsniegtu apmācību karti.

Somijas darba drošības karte ir derīga 5 gadus. Pēc minētās kartes izsniegšanas visi apmācību absolventi tiek reģistrēti Somijas Darba drošības centrā (Työturvalisuuskeskus). 

Karte ir spēkā visās Ziemeļvalstīs – Zviedrijā, Norvēģijā un Dānijā.

Īsumā par Somijas darba drošības karti:

Mums rūp mūsu darbinieku labklājība. Vai zināji to, ka esot kā EstEmploy OÜ darbinieks, Tu vari no mums saņemt bezmaksas darba apģērbu un drošības aprīkojumu, piemēram, ķiveres, brilles un austiņas? Arī pēc darba negadījuma nodrošināsim Tev 100% finansiālu atbalstu ‒ visi mūsu darbinieki ir apdrošināti. Uzzini vairāk par to, ko piedāvājam saviem darbiniekiem.

Esi speciālists savā jomā un gatavs jauniem izaicinājumiem būvniecības vai ražošanas uzņēmumā Somijā? Pievieno savu CV datu bāzei un mēs sazināsimies ar Tevi, ja būs piemērots piedāvājums. 

Šajā rakstā stāstīts, kas ir Somijas darba drošības karte jeb zaļā karte. Ja plāno strādāt Somijā, Tev varētu interesēt arī šādas tēmas: